İtalyan devi Okan Buruk’un peşinde! Özbek’le kritik görüşme

Galatasaray’da son iki sezonda topladığı puanlar ve galibiyet sayılarıyla rekorları alt üst eden Okan Buruk’un sarı-kırmızılılardaki geleceği netlik kazanıyor. İtalya’dan talibi olan Okan Buruk, başkan Dursun Özbek’le görüşme gerçekleştirdi ve son karar verildi.

TEK ADAY OLACAK

Sarı-Kırmızılı kulübün patronu Dursun Özbek, 25 Mayıs’ta yapılacak seçimli kongreye şu anki görüntüye göre tek aday girecek gibi görünüyor. Özbek, Cim Bom’un 1 numaralı ismi olduğu günden bu yana camia adına önemli işler yaptı. Aslan’ın patronu yeni dönemde de çok önemli projelere imza atmak istiyor.

İLK İCRAATI BELLİ

Yeni görev döneminde Bankalar Birliği anlaşmasından çıkarak kulübü faiz yükünden kurtarmak, takımı Kemerburgaz’daki yeni tesislere taşımak gibi hedefleri olan Özbek, mazbata sonrası ilk icraatını ise şimdiden belirlemiş durumda.

OKAN BURUK GELİŞMESİ

Başkan, Galatasaray’ın başında kırılmadık rekor bırakmayan 50 yaşındaki teknik adam Okan Buruk’la 2 yıllık yeni sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. Galatasaray’a oynadığı futbolla Avrupa kulüplerinin dikkatini çeken Okan Buruk’a özellikle İtalya Serie A kulüplerinden ciddi bir ilgi olduğu belirtiliyordu.

‘5. YILDIIZ TAKMADAN GİTMEM’

Son olarak Mertens’in Buruk’u Napoli’ye önerdiği iddia edilmişti. Başkan Özbek’in yaptığı son görüşmede ise Okan Buruk’un çok net bir tavır ortaya koyup, “5. yıldızı takmadan bir yere gitmek istemiyorum” dediği öğrenildi.

Galatasaray bu yıl mutlu sona ulaşırsa 24. kez şampiyon olacak. Sarı-Kırmızılılar, 25. şampiyonlukta ise 5. yıldızı resmen takmaya hak kazanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir