İsmail Kartal: Asla pes etmedik, pes de etmeyeceğiz

Trendyol Süper Lig’in 33. haftasında deplasmanda EMS Yapı Sivasspor ile 2-2 berabere kalan Fenerbahçe’de teknik direktör İsmail Kartal, kalan 5 maçı kazanıp şampiyon olacaklarına inandıklarını söyledi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan İsmail Kartal, maçın zor geçeceğini bildiklerini söyledi. Kartal, “Çünkü son haftalarda Sivasspor’un iyi mücadele ettiğini, iyi kapandığını biliyorduk. Bugün de öyle oldu, bize karşı çok kapandılar. Kapanan savunmayı açmakta biraz zorlandık” diye konuştu.

Takıma güvendiğini dile getiren İsmail Kartal, şunları kaydetti:

“Sonuçta oyuncularıma sonuna kadar güveniyorum, çok kaliteli ve karakterli bir oyuncu grubuna sahibiz. Taraftarlarımıza şunu söylüyorum, biz hâlâ şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Önümüzde 5 maç var ve 5’ini de kazanıp sezon sonunda taraftarları mutlu etmek istiyoruz. Ancak şampiyonluğa oynayan bir takıma karşı maçın son anında böyle bir penaltı verilmez. İzledik ve baktık, gerçekten çok ağır bir karar. Nasıl olduğunu biz de hâlâ anlamış değiliz. Sonuçta önümüze bakıyoruz, önümüzde 5 maç var. Bu 5 maçı da kazanıp sonucunda kendimize göre, rakibin de bir yerde puan kaybetmesiyle beraber şampiyon olacağımıza inanıyoruz.”

VAR’da yabancı hakemin olduğunun hatırlatılması üzerine Kartal, “Yabancı hakem var diye olmayan bir şey niye olmuş gibi aleyhimize veriliyor. Yabancı hakem olur, yerli hakem olur biz adalet istiyoruz. Bu akşam adalet, penaltı pozisyonunda aleyhimize işledi” dedi.

Takımına yönelik eleştirilere cevap veren Kartal, “Eleştirilere gelince Olimpiakos maçını kazanmamıza rağmen, çok iyi futbol oynamamıza rağmen elendik. Bu akşam da rakibin çok kapalı savunma yapmasından dolayı 120 dakika maç çıkartan oyuncularımızı göz önünde bulundurursak sonuçta galibiyet için geldik. İstediğimiz sonucu elde edemedik, ama biz hâlâ şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Ortada 15 puan var ve önümüzde 5 maç var.” ifadelerini kullandı.

Bugün çok iyi futbol oynamadıklarını ve 3-4 günde maçlar oynadıklarını söyleyen İsmail Kartal, oyuncularından bazılarının yorgun olduğunu dile getirdi ve açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bazı oyuncularımızla konuştuğumda çok aşırı yorgun olduklarını söylediler. Bazı oyuncularımızı da aşırı yorgun oldukları için mecburi değişiklik yaptık. Bazılarında da oyunun gidişatına göre yapmış olduğumuz hamlelerle maçı lehimize çevirmek için yaptık. Sonuçta olmadı, üzgünüz, taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Buraya kadar gelip bizi destekledikleri için, onlara 3 puan hediye etmeyi çok isterdik. Önümüzde 5 maç var, toparlanıp önümüzdeki maçlara konsantre olmalıyız. 5 maçın 5’ini de kazanmak için sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Asla pes etmedik, pes de etmeyeceğiz.”

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir